Haber

Eski Dostlar Kümesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini açıkladı!

Milli görüşün değerli isimleri 14 Mayıs seçimleri için İstanbul’da bir araya geldi. Geçmişte bakanlık, belediye başkanlığı yapmış çok sayıda eski siyasetçi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini verdi. Kadim Dostlar Kümesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yorulmadan ve yılmadan çalışmalarına devam ettiğine ve haklı davasından en ufak taviz vermediğine şahitlik ettiklerini vurguladı.

Eski Dostlar Kümesi yayınladıkları bildiride, yarım asrı aşkın süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yürüdüklerini ve yürümeye devam ettiklerini belirtti.

“GURUR DUYUYORUZ”

Küme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu süreçte yorulmadan ve yılmadan çalışmalarına devam ettiğine ve haklı davasından en ufak taviz vermediğine şahitlik ettiklerini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız verdiği bu mücadelede gençlik kolları başkanı, il başkanı, belediye başkanı, başbakan ve son olarak cumhurbaşkanı görevlerini en iyi şekilde yerine getirmiş, biz Kadim Dostları onurlandırmıştır. Bir yolcu olarak yaptığı hizmetlerden gurur duyuyoruz. mübarek sebep.”sözünü kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeye yaptığı hizmetleri sıralayan grup, bu hizmetlerin Cumhur İttifakı ile aynı hızla devam edeceğinden şüpheleri olmadığını belirtti.

Türkiye’nin terörden arınmış olduğunu ve Türki Cumhuriyetler, İslam ülkeleri ve diğer dost ülkelerle kurulacak yeni ortaklıklarla daha güçlü bir döneme hazırlandığını vurgulayan küme, şunları kaydetti:

“DAHA ADALETLİ BİR DÜNYA MÜMKÜN”

“Ancak bu yürüyüşü durdurmak, bize çeltik atmak isteyenler var. Bunların özerklik ve özyönetim söylemiyle ülkemizi bölmeye çalışanlarla ittifak içinde olduklarını görüyoruz. Bu ittifak bizim aleyhimize bir masa etrafında şekillendi. Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı halkımız için kaostan başka bir şey değildir.Oysa Cumhurbaşkanımız kaos yerine tüm insanlığa şefkat medeniyetinin kurulmasını önermektedir. ‘Daha adil bir dünya mümkün’Cumhurbaşkanımız bizleri Asrın Türkiye bayrağı altında toplanmaya çağırıyor.”

Küme, bu açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine yanıt olarak yaptıklarına işaret ederek, ” 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde ülkemiz üzerindeki oyunları bozmak, ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasını devam ettirmek için Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu ve Cumhur İttifakı’nı desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz.”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu